Metaltechnik_02.png

Firma

Witamy na stronie logo napis may.png

 

 

Spółka Metal-Technik jest firmą o zasięgu międzynarodowym i swoje doświadczenie w branży metalowej rozpoczęła w 2001 roku. Przez okres 4 lat była czołowym producentem mebli metalowych, kotew montażowych do okien oraz wyposażenia sklepów renomowanych firm polskich i zagranicznych. 

Główną siedzibą w której znajduje się dział zarządzania i produkcji jest miejscowość Gałkówka w gminie Miastkowo, natomiast część działu produkcji usytuowana jest w Zambrowie. Spółka zatrudnia ok. 150 pracowników. Posiada własny dział konstrukcyjno-technologiczny, hale produkcyjne w Gałkówce i Zambrowie wyposażone są w specjalistyczne maszyny CNC takie jak: urządzenia do cięcia laserowego, plazmowego, prasy dzięki którym jesteśmy w stanie produkować bardzo zaawansowane technologicznie produkty o wysokiej jakości. Nasz zakład spełnia wymagania jakości dotyczące spawania wg. PN-EN ISO 3834-3:2007. 

Zdobyte doświadczenie oraz zapotrzebowanie rynku pozwoliło na rozszerzenie działalności od 2007 roku o nowe produkty takie jak:

Nasze Maszyny Spełniają Wymagania :

- Europejskiej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE
- Norm zharmonizowanych EN 745

 

Nasze wyroby można dostosować do wszystkich mocowań ładowaczy oraz ładowarek polskich i zagranicznych.

Przy tak intensywnym rozwoju firmy pracujemy nad nowymi urządzeniami i maszynami wspierającymi ciężką prace rolników, służb drogowych oraz firm budowlanych. Prace te poparte są informacjami z rynku zarówno od dystrybutorów jak i od indywidualnych odbiorców sprzętu.

 

Firma posiada także w ofercie usługi z zakresu:

 

Chcąc jak najlepiej służyć naszym obecnym i przyszłym odbiorcom zapewniamy stałe udoskonalanie naszych wyrobów.

Do produkcji używamy nowoczesnych programowanych maszyn CNC w tym: dwie wycinarki laserowe MITSUBISHI ELECTRIC ML3015 eX -45CF-R 4,5kW (stół 3x1,5). Maszyna nagrodzona złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2011r za innowacyjność i najlepszą jakość cięcia. Wypalarka laserowa MAZAK NEW TURBO X48 (stół 2,5x1,25), dwie wypalarki plazmowe METAL-TECHNIKI WPA-3000 COMPACT (stół 2x6), prasa krawędziowa 240 ton BAYKAL APHS31240 ze sterowaniem CYBELEK. Maszyny NC w tym prasa krawędziowa DURMA HAP2560, hydrauliczna walcarka 4-rolkowa AKYAPAK AHS 30/08, nożyce gilotynowe BAYKAL MGH 3100 x 13, piły PILOUS CF-NC ARG300 automat z tensometrem i ściskiem hydraulicznym. 

Stosujemy nowoczesne przemysłowe techniki spawalnicze korzystając z półautomatów m.in. firmy 
KUHTREIBER oraz wykorzystując magistrale gazową (stacje zgazowania ciekłego argonu firmy AIR LIQUIDE) i optymalizatory zużycia gazu Elga GasiQ. 

Dział konstrukcyjno-technologiczny naszej firmy opracowuje projekty dostosowane do wymogów klienta wykorzystując oprogramowanie CAD 2D/3D m.in.Autodesk AutoCAD LT 2014, SolidWorks Professional 2014 oraz
 CAM LANTEK EXPERT PL. 

 

Dążąc do wdrażania nowych technologii i wysokiej jakości powłok lakierniczych naszych produktów od 2013 roku uruchomiliśmy linię technologiczną procesu śrutowania elementów, maszyną nowej generacji OMSG CAPRI 17-30 CS.  

W listopadzie 2014 roku uruchomiliśmy kolejny nowy laser MITSUBISHI ML3015.

       W styczniu 2016 uruchomiono nową lakiernię proszkową firmy MONKIEWICZ i s-ka w oparciu o cyklonową kabinę do malowania farbami proszkowymi KP-C20-P, dwa piece polimeryzacyjne SKP-9-OL oraz system transportu podwieszanego TR- Metal-Technik 5.1.

  W  marcu 2017 utworzyliśmy dział projektowania maszyn spożywczych. Kolejnym etapem w rozwoju tego działu jest wdrożenie technologii  nanoszenia i utrwalania nano powłok na urządzeniach w miejscu styku z surowcem.

Zajmujemy się projektowaniem i przygotowywaniem maszyn do produkcji:

- past warzywnych

- sosów

- majonezów

- preparatów ziołowych

oraz mieszałek z funkcją dozowania

Metal Technik. wszystkie prawa zastrzeżone

projekt i realizacja : internet-media.pl